CANBEY, "SAĞLIKTA ŞİDDETİN AFFI YOK"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CANBEY, "SAĞLIKTA ŞİDDETİN AFFI YOK"
AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, sağlıkta yaşanan şiddetin cezasının yüzde 50 artırıldığını ifade ederek, işlenen suçların ertelemesinin olmadığını söyledi.

Sağlıkta şiddetin önlenmesiyle ilgili düzenlemenin TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek kanunlaştığını ifade eden Canbey, yeni kanunla birlikte büyük fedakarlıklarla çalışan sağlık çalışanlarımızın koruma altına alındığını söyledi.

CEZALAR YÜZDE 50 ARTTI
Milletvekili Canbey, “Sağlık kurum ile kuruluşlarında çalışan sağlık personeli ile yardımcı sağlık personeline karşı, görevleri sebebiyle işlenen, suçlarda Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarında, ilgili kanunlara göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılacak diye konuştu.

ERTELEME SÖZKONUSU DEĞİL
Canbey ayrıca, “bu suçların işleyenler hakkında hapis cezasının ertelenmesi söz konusu olamayacağı gibi "hükmün açıklanmasının geriye bırakılması" hükmü de uygulanmayacak. Mağdur sağlık çalışanının, saldırı faili ya da yakınına hizmet vermeyebileceğini de hükme bağlıyor. Buna göre şiddet mağduru sağlık çalışanı, başka bir sağlık personeli var ise fail ve yakınına sağlık hizmeti sunmayacak”dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Canbey, “Milletimiz sağlık alanında yapılan hizmetlerin farkında. Bugün salgına karşı da büyük bir mücadele veriyoruz. Ülkemiz özellikle Ak Parti iktidarları döneminde yaptığı yatırımların meyvesini alıyor. Bugün dünya ile kıyaslandığında son derece iyi durumdayız. Hem ilaç, hem sağlık teçhizatı hem de hastane bakımından Allah’a şükür her türlü imkana sahibiz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Dünyanın ve Türkiye’nin zorlu bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Canbey, “Bu zor günlerde büyük fedakarlıklarla milletimize hizmet eden sağlıkçılarımızın her zaman yanındayız ve çıkarılan bu yasa bunun en açık örneğidir. İnşallah hem sağlıkçılarımız hem de milletimizle birlikte kurallara uyarak, sosyal mesafeye, hijyene ve temas konusuna dikkat ederek, salgınla mücadeleyi birlikte başaracağız”diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
11 YAŞINDAKİ İREM'E BÜYÜKŞEHİR'DEN SÜRPRİZÖnceki Haber

11 YAŞINDAKİ İREM'E BÜYÜKŞEHİR'DEN SÜRPR...

ÖĞRENCİLERE BASKETBOL SÖZÜSonraki Haber

ÖĞRENCİLERE BASKETBOL SÖZÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!