ÇAKICI METALDE ŞİKÂYETLER ALDI BAŞINI GİDİYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇAKICI METALDE ŞİKÂYETLER ALDI BAŞINI GİDİYOR!
Her gün fiyat artıyor.. Esnaf şikayetleri aldı başını gidiyor.. Yetkililer esnafların şikayetlerine neden görmüyorlar.. Fırsatçılık yasak değil mi?

Edremit İlçesinde hizmet veren Çakıcı metal hakkında şikayetler artmaya başladı..

Çakıcı metal kendine göre fiyatları arttırmaya devam ederken, demirci esnafı bu konuda büyük tepki gösteriyor. Bir vatandaş ise alışveriş için gittiği Çakıcı metalde çıkan ödeme ile şoka uğradı! 40 Bin TL’lik alışveriş faturası 42600 TL olarak vatandaşın karşısına çıktı. Dikkat çeken bir diğer detay ise aynı malzemeyi başka yere soran vatandaş 33 bin TL fiyat ödemesi sunuldu. Çakıcı metal fırsatçık yapmaya devam ederken, gözler şimdi Ticaret Bakanlığında!

İŞTE ÇAKICI METALDE YAŞANILAN OLAY ALIŞVERİŞ;

Bir vatandaş Çakıcı metalden 40 bin TL’lik alışveriş yapıyor daha sonra ise kart ile hesabı ödemek isterken, vatandaş’a 42 Bin TL ödeme çıkıyor. Bu ödeme karşısında vatandaş nedeni sormak isterken Çakıcı metal ise kredi kartı nedeniyle olduğunu belirtirken vatandaş faturasını almak isterken bu kez fatura da 42 bin yerine 40 bin TL gösteriliyor. 2 bin TL ise neden yazılmadığını istediğinde kart alış verişinden dolayı olduğu belirtiyorlar. Arada ki 2 Bin Çakıcı’nın olurken buda fırsatçılığı ortaya çıkartıyor. 2 Bin TL Çakıcı metalin hesabına geçerken, şu matematik kafalarda oluşuyor 10 kişi günde gelse 2 bin TL’den ayda 600 bin TL yapar. Bu da haksız kazanç oluyor.

GÖZLER ŞİMDİ YETKİLİLERDE; İNCELEME BEKLENİYOR!

Çakıcı metal kendisine göre fiyatları arttırken, fırsatçılık ve haksız kazanç yapmaya devam ederken gözler şimdi yetkililere çevrildi. Ticaret Bakanlığı ve Edremit vergi dairesin den inceleme bekleniyor! Çakıcı metal hakkında demirci esnafı da fiyatlardan yana dert yanıyor.

İLÇEDEKİ İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ İŞ İNSANLARIDA RAHATSIZ

Çakıcı metalin fahiş fiyat uygulamasına İlçedeki inşaat sektöründe hizmet veren iş insanları da bu uygulamadan rahatsızlar ve tepkililer.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “FIRSATÇILIK PEŞİNDE KOŞANLARA KESİNLİKLE NEFES ALDIRMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde fırsatçılara seslenerek çok sert tedbirler uygulanacak dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adil, dürüst, özenli ve makul şekilde hareket etmeyerek fırsatçılık peşinde koşanlara kesinlikle nefes aldırmayacağız." dedi.

-ÖZEL HABER/EDREMİT

#balıkesir#çanakkale#edremit#çan#yenice#kalkım#biga#bayramiç#ayvacık#ezine#kazdağları#kepez#gelibolu#akçay#ivrindi#balya#havran#ayvalık#burhaniye#altınova#küçükköy#karesi#altıeylül#susurluk#savaştepe#sındırgı#kepsut#bigadiç#bandırma#erdek #bursa #haberler #özelhaber#balıkesirvaliliği #edremitkaymakamlığı #ticaretbakanlığı #geliridaresibaşkanlığı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AHMET AKIN: KÖRFEZİN ALTYAPI VE ARITMA SORUNLARI ÇÖZÜLECEKÖnceki Haber

AHMET AKIN: KÖRFEZİN ALTYAPI VE ARITMA S...

Yücel Yılmaz’dan üreticiye büyük destekSonraki Haber

Yücel Yılmaz’dan üreticiye büyük destek

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!