BAŞKAN ŞENTÜRK KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ SÜRÜCÜLERİ UYARDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN ŞENTÜRK KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ SÜRÜCÜLERİ UYARDI
Edremit Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hanifi Şentürk, 10 günlük Kurban Bayramı tatili için uzun yola çıkacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bayram tatili süresince trafik yoğunluğunda önemli oranda artış olduğunu dile getiren Şoförler Odası Başkanı Hanifi Şentürk, “Trafik yoğunluğu ile birlikte trafik kazaları da artmakta, bu kazalar sonucunda birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya hayatının geri kalan bölümünü engelli olarak sürdürmek zorunda kalmaktadır. Son yıllarda bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünün hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süreleri ile ilgili kurallara sürücülerimizin uymamalarından kaynaklandığı anlaşılmaktadır.” şeklinde konuştu.

“BAŞKAN ÇEŞMECİ HIZ LİMİTLERİNE UYALIM DEDİ”

Başkan Şentürk, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Unutmayalım ki emniyet kemerinin hayat kurtardığı bilinmektedir. Bunun için bütün sürücü ve yolcuların emniyet kemerlerini harfiyen takmaları kendi faydalarına olacaktır. Diğer bir önemli konu ise seyahat esnasında sürücülerin telefonlarını kapatmalarını istiyoruz. Çünkü meydana gelen kazaların yüzde 95’i sürücü kusurundan kaynaklıdır. Bunun sebebi ise direksiyonda iken telefonla konuşmak, mesajlaşmak, sigara içmek, yorgunluk, aşırı hız ve kurallara uymamak olarak özetleyebiliriz. Tüm tedbirlere rağmen tatillerde kazalar yüzdü yüz artış gösteriyor. Bilançonun ağır olması bayramlarında neşesini kaçırıyor. Halen yaşanan açılardan ders almıyoruz. Direksiyonda ne kadar az zaman geçirirsek o kadar az kaza olur. Motosiklet sürücüleri yolcularının hayati önem taşıyan koruma başlıklarını takarak kendi ve başkalarının canlarını tehlikeye atmasınlar. Alkollü olarak araç kullanmasınlar. Vatandaşlarımıza kazasız belasız yolculuklar temenni ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN AHMET AKIN'A HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİLERÖnceki Haber

BAŞKAN AHMET AKIN'A HAYIRLI OLSUN DİLEKL...

Hasan Akıncı, Çınarlı Bahçe ve Kafede Tanju Coşgun’u ziyaret ettiSonraki Haber

Hasan Akıncı, Çınarlı Bahçe ve Kafede Ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!